Gerbiamas kliente,

Šiame vadove pateikiama informacija apie teisingą mūsų sofų naudojimą ir priežiūrą. Tai tiesiog keletas patarimų, kurie padės Jums ilgai išlaikyti savo sofą puikios būklės. Toliau pateikiama informacija ir patarimai padės Jums tinkamai prižiūrėti savo naujus baldus.

MINKŠTŲ BALDŲ PRIEŽIŪROS REKOMENDACIJOS

Sėdimosios ir atlošinės pagalvės

  • Kai į namus atgabenami minkšti baldai, viena ar keletas pagalvėlių gali atrodyti siauresnės ir pūpsančios. Taip gali atsitikti, kai transportavimo metu sėdimosios dalies ir nugaros atramos pagalvėlės tiesiog ilgai būna suspaustos. Grąžinkite pagalvėlėms pirminę išvaizdą, jas papurtydami ar supurendami.
    •  Po kurio laiko, sėdimosios dalies ir nugaros atramos pagalvėlės prisitaikys prie jūsų kūno formos, ir gali pradėti atrodyti šiek tiek įdubusios, jų audinys gali natūraliai susiraukšlėti toje vietoje, kurioje sėdite. Tai yra normalu, ir jei norite, kad pagalvėlės vėl atrodytų kaip naujos, prašome atlikti šiuos veiksmus:

      • jeigu sėdimosios dalies ir nugaros atramos pagalvėlės yra su plunksnų, kapoto arba malto putų poliuretano (porolono), silikonizuoto pluošto užpildu, tiesiog jas papurtykite ir supurenkite. Vertėtų kartkartėmis nuimti išorinį užvalkalą ir papurtyti viduje esančią pagalvėlę. Vėl įvilkdami pagalvėlę į užvalkalą įsitikinkite, kad teisingai sukišti pagalvėlės kampai;
      • jei pagalvėlės yra iš vientiso putų poliuretano, tada ranka paglostykite sėdimosios dalies ir nugaros atramos pagalvėlių paviršių, kad raukšlės išsilygintų;
      • kai sėdimoji dalis yra normalaus pločio, raukšlė, kuri susidaro ranka braukiant per apvalkalą link centro, turėtų būti ne aukštesnė kaip 2 cm. Jei baldai didesni (pavyzdžiui, dvivietė maždaug 100 cm pločio sofa), klostė, atitinkamai, gali būti šiek tiek didesnė, pvz., apie 4 cm;
      • dizaino tikslais suformuotos apmušalų raukšlės, žinoma, gali viršyti šiuos matmenis. Iš esmės, tol, kol normalaus naudojimo metu susidariusias raukšles galima išlyginti ranka, jos laikomos normaliomis.
  • Per pirmuosius tris eksploatacijos mėnesius poliuretano putų kamšalas (porolonas) šiek tiek suminkštėja ir galiausiai stabilizuojasi. Tai yra visiškai normalus procesas. Kai pirmą kartą atsisėdama ant sofos, sėdimoji sofos vieta yra veikiama spaudimo, kuris suardo mažytes poras, iš kurių sudarytas poliuretanas. Šis procesas yra visiškai natūralus šiai medžiagos rūšiai ir būtent dėl jo baldas yra minkštesnis.
    • Dėl šios priežasties yra visiškai normalu, kad vienos sofos dalies sėdimosios vietos ar atlošo minkštumas yra kitoks nei greta esančios sėdimosios vietos ar atlošo, priklausomai nuo naudojimo. Šis skirtumas išnyks po pirmųjų trijų tinkamo sofos naudojimo mėnesių.
    • Tam, kad būtų pasiektas tolygus sėdimosios dalies tvirtumas, svarbu kartkartėmis keisti sėdėjimo vietą. Jei to nedarysite, vieta, kurioje sėdite dažniausiai, taps daug minkštesnė, negu kitos vietos. Tokie sėdimosios dalies tvirtumo pokyčiai yra normalūs ir nelaikomi defektu.

 

Porankiai

Minkštų baldų porankiai atlieka dvi labai svarbias funkcijas:

  • yra atrama žmogaus rankoms;
  • yra labai svarbūs baldo išvaizdai (dizainui).

Priklausomai nuo porankio dizaino, jo laikomoji galia nėra pakankama, kad išlaikytų suaugusio žmogaus svorį. Todėl neturėtumėte sėdėti ant porankių.

Bendrinės baldo priežiuros rekomendacijos

  • Teisingas baldo pastatymas. Įsitikinkite, kad Jūsų sofa stovi ant lygių ir tiesių grindų. Net mažiausias grindų nelygumas ar viena sofos dalis pastatyta ant kilimo gali turėti nepageidaujamų pasekmių, tokių, kaip girgždėjimas, cypimas, konstrukcijos išsikraipymas. Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereikėtų klūpoti ar keliais spirtis ant sėdimos dalies elementų.
    • Nešokinėkite ant minkštų baldo dalių, kad nesusidarytų staigių smūgių audiniui, spyruoklėms, porolonui, medienos detalėms.
    • Saugokite minkštus baldus nuo tiesioginių saulės spindulių; dėl jų gali išblukti spalva.
    • Nedėkite ant mūsų gaminių jokių pernelyg karštų daiktų (karšto lygintuvo ir pan.). Sofą statykite bent 1 m atstumu nuo šilumos šaltinių (viryklės, elektrinio šildytuvo ir pan.).
    • Baldai visada turi būti laikomi normalioje kambario temperatūroje ir esant normaliam drėgnumui. Drėgmė ir šaltis gali sugadinti baldus. Jei patalpos oro drėgnumas labai mažas, jūsų baldų apmušalai gali įsielektrinti ir pradėti traukti dulkes ir smulkias daleles.
    • Neleiskite ant sofos naminių gyvūnų. Gyvūnai nagais gali pažeisti audinį.
    • Perstatydami sofą į kitą vietą, nestumkite jos – galite sugadinti grindis.

 

Audinio priežiūra

  • Kasdienio naudojimo metu susikaupę nešvarumai turi būti reguliariai valomi dulkių siurbliu, mažu galingumu, skirtu specialiai minkštiems baldams. Išvalius dulkių siurbliu, pūkinį audinį reikėtų perbraukti minkštu šepečiu plaukelių kryptimi.
    • Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, gadinimo ir netinkamų skysčių.
    • Išnagrinėkite audinio etiketę! Prieš valydami audinį, perskaitykite etiketę. Ne visus apmušalus galima plauti, todėl tinka ne visi valikliai.
    • Naudodami valiklius atkreipkite dėmesį į naudojimo instrukcijas ir įsitikinkite, kad jie yra tinkami baldų valymui.
    • Dėmes valykite naudodami muiluotą vandenį arba specialų valiklį baldiniams audiniams, laikydamiesi instrukcijų ant pakuotės. Valykite labai atsargiai, sukamaisiais judesiais. Stipriai netrinkite, nes galite sugadinti audinį. Pirmiausia išbandykite valiklį mažiau matomose arba nematomose baldų vietose. Būkite ypatingai atsargūs, kai valote šviesius audinius, nes po valymo gali atsirasti „aureolė“.
    • Niekada nenaudokite valiklių, kurių sudėtyje yra baliklių (vandenilio peroksido ir kt.).
    • Atsargiai nusausinkite išvalytą audinio vietą. Nenaudokite lygintuvo.
    • Šeniliniai audiniai turi savybę atspindėti šviesą, dėl kurios susidaro vadinamasis „veidrodžio efektas“, kuris laikomas unikalia ir pageidautina šenilinių audinių savybe. Visiems šeniliniams audiniams taip pat būdingas „išsisėdėjimo efektas“, atsirandantis naudojimo metu, kai dėl sėdinčio žmogaus kūno svorio, temperatūros ir drėgmės pasikeičia šenilinio audinio plaukelių kryptis, ir šviesa atspindima skirtingais kampais, dėl to atsiranda „dėmių efektas“. Tai būdinga visiems pūkiniams audiniams ir neturi jokios įtakos audinių kokybei.
    • Spalvotas dėmes, atsiradusias nuo dažančių audinių (pvz., džinsų), ypač sunku išvalyti. Tačiau tai drabužių, o ne iš minkštų baldų defektas.
    • Visiems šeniliniams audiniams būdingi šiek tiek skirtingi atspalviai kairėje ir dešinėje audinio rulono pusėse. Viena audinio pusė yra labiau „pašiaušta“, todėl atrodo ryškesnės spalvos, o kita pusė lygesnė, prispaustais plaukeliais, todėl atrodo blankesnė. Šį efektą sukelia nevienodas šenilinių siūlų sukimas kairėje ir dešinėje audinio pusėse audimo proceso metu. Šios savybės intensyvumas priklauso nuo audinio struktūros, pynimo, o ypač nuo spalvų derinio (kai kuriuose audiniuose ši savybė silpnai išreikšta, o kituose labiau akivaizdi), ir ji nėra laikomas defektu, o natūralia šenilinio audinio savybe.

 

ODA

Naudojimas ir priežiūra

Vertinga natūralios odos savybė yra jos lengva priežiūra; viskas, ką turite padaryti, tai laikytis keleto patarimų, kad išsaugotumėte natūralų odos grožį. Oda, ypač jei nėra specialiai apdirbta, turi būti saugoma nuo šviesos ir šilumos šaltinių; lietingu ir drėgnu oru patartina vėdinti patalpą ir leisti odai sudrėkti.

Valymo patarimai

  • Sofos grožis ir tarnavimo laikas labai priklausys nuo to, kaip ji bus valoma. Kad sofa puikiai atrodytų, pakaks tiesiog nuvalyti nuo jos dulkes minkšta, sausa šluoste.
    • Kruopštesniam valymui patartina naudoti distiliuotą vandenį su skystu muilu (vienas arbatinis šaukštelis skysto muilo ¼ litro vandens) ir minkštą skudurėlį.
    • Būkite atsargūs, stipriai netrinkite odos ir palikite ją natūraliai išdžiūti, nenaudokite tiesioginių saulės spindulių ir karščio. Patartina vengti nuolatinio gilaus valymo, nes apdaila gali prarasti nepriekaištingą išvaizdą ir patvarumą, dėl nuolatinio vandens ar valymo priemonių poveikio gali pradėti luptis.
    • Primygtinai patariame nenaudoti kremų, cheminių tirpalų ar produktų, kurių sudėtyje yra alkoholio.
    • Anilino odai nepatartina naudoti skystų produktų; ją tiesiog valykite sausa šluoste.
    • Neleiskite purvui kauptis ant dangų ir taip išvenkite nuolatinio gilaus valymo, kuris gali sugadinti dangą.

 

DĖMIŲ VALYMAS

Aliejus, sviestas, kosmetika

Patapšnokite paviršių minkštu audiniu. Nušluostykite dėmę minkšta, sausa šluoste, tada atsargiai valykite distiliuotu vandeniu ir švelniu skystu muilu.

Prakaitas

Patapšnokite paviršių minkštu audiniu. Valykite dėmę minkšta šluoste, suvilgyta distiliuotu vandeniu ir švelnaus skysto muilo tirpalu; jei dėmė neišnyksta, naudokite minkštą trintuką.

Rašalas

Naudokite minkštą gumą. Būkite atsargūs, netrinkite per stipriai, kad oda neprarastų spalvos.

Alus, vynas, kava, arbata, pienas

Patapšnokite paviršių minkštu audiniu. Nuvalykite dėmę vandeniu suvilgyta šluoste. Jei dėmė neišnyksta, naudokite silpną muilo tirpalą.

Kramtomoji guma, žvakių vaškas

Įvyniokite į celofaną ledo ir uždėkite jį ant dėmės. Atsargiai pašalinkite dėmę. Jei dėmė neišnyksta, naudokite minkštą trintuką.

Niekada nenaudokite cheminių medžiagų ir tirpiklių su alkoholiu.

Atidžiai laikykitės šių nurodymų. Bet koks skundas dėl defekto, atsiradusio nesilaikant jų, nebus priimtas.